top of page

DATUMS​

21.05.2024.

LAIKS

09.00–16.00

VIETA​

ATTA CENTRE, Krasta iela 60, Rīga

un attālināti

Pēdējo gadu laikā vidējā alga Latvijā ir pieaugusi par 20%. Lai gan šī gada prognozes liecina, ka straujākais pieaugums mums jau aiz muguras, tendence joprojām ir augšupejoša. Kā sabalansēt darbinieku pieaugošās vēlmes ar uzņēmuma budžetu un plāniem? Tā vietā, lai palielinātu darbinieku algu, kas saistās ar lielu nodokļu slogu uzņēmumam, pastāv dažādi papildu labumi, par kuriem nodokļi nav jāmaksā un, kuri ir finansiāli izdevīgi abām pusēm. 

 

Pasākuma pauzēs varēsi doties uz Bonusu stendiem, kur dažādi pakalpojumu sniedzēji piedāvās darbinieku labumus, par kuriem runāsim dienas gaitā – saņem praktiskus risinājumus, ieteikumus un izdevīgus piedāvājumus.

CENA: 180 EUR + PVN 

iFinanses 12 mēnešu abonentiem - 10%

Visi pasākuma dalībnieki saņems arī praktisku elektronisko rokasgrāmatu,
kurā būs apkopotas likumos noteiktās kompensācijas darbiniekiem.

+

rokasgramata_darbinieku_labumi-01.png
DARBA KĀRTĪBA
09.00-10.00 | Reģistrācija un stendi
10.00-10.05 | Ievads
Dzelstina_Kristine_IMG_7283_MD2_CMYK_edi
Moderatore: Kristīne Dzelstiņa

SIA "Izdevniecība iŽurnāli" dibinātāja un galvenā redaktore

darbinieku_labumi_lektros_Dainis_Garspuitis.png
10.05-10.25 | Darba tirgus un darba algas 2024. gadā.

Darba algas pieaug, bet darba rokas samazinās - ar šādu tendenci saskaras teju katrs uzņēmums. Vai šī tendence turpināsies arī šogad un nākamajos gados?

Lektors: Dainis Gašpuitis, AS “SEB banka” ekonomists

darbinieku_labumi_lektros_Gita_Oskaja.png
10.25-10.45 | Plānotie grozījumi darba tiesību jomā.

Iespējamie grozījumi likumos, kas skar darba tiesiskās attiecības – ne tikai Darba likumā, bet arī citos likumos, kas skar personāla nomu, nodokļus, nodarbinātību. Vai tie uzlabos darbinieku tiesisko stāvokli?

Lektore: Gita Oškāja, zvērināta advokāte, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāja vietniece

darbinieku_labumi_lektros_Anna_Dovbisa.png
10.45-11.05 | Iemaksas darbinieku uzkrājumā – nodokļi un praktiski piemēri.

Iemaksas darbinieku dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu un pensiju fondos palielina darbinieku motivāciju ilgtermiņā, stiprina uzņēmumu reputāciju un sniedz citas iespējas.

Lektore: Anna Dovbiša, AS “SEB atklātais pensiju fonds” valdes priekšsēdētāja.

darbinieku_labumi_lektros_Irina_Rozensteina.png
11.05-11.25 | Mācību apmaksa – efektīvs līdzeklis darbinieku motivēšanai un noturēšanai.

Kvalificētu darbinieku trūkuma dēļ dažādu apmācību nodrošināšana ir kļuvusi par vienu no biežāk piedāvātajiem labumiem darbiniekiem. Tomēr nereti darba devēji piemirst par tiesību norumu regulējumu, kas nosaka iespēju darba devējam atprasīt iztērētos naudas līdzekļus, ja darbinieks izbeidz darba tiesiskās attiecības. Kā darba devējiem, rūpējoties par darbiniekiem, neaizmirst parūpēties par savām interesēm un tiesībām?

Lektore: Irina Rozenšteina, SIA "ZAB Ellex Kļaviņš" asociētā partnere, zvērināta advokāte, darba tiesību prakses grupas vadītāja

Madlena_Drozdova_Ellex_2023.png
11.25-11.55 | Transportlīdzeklis saimnieciskajā darbībā un tā nodokļu sekas.

Izdevīgāk ir transportlīdzekli nopirkt vai ņemt līzingā? Vai transportlīdzekli nopirkt, vai ņemt līzingā? Bet varbūt labāk patapināt no darbinieka, vai tomēr nomāt? Kādu lēmumu pieņemt, jo katram variantam ir atšķirīgas nodokļu sekas. Par ko jāpadomā darba devējam un kāds variants būtu visizdevīgākais?

Lektore: Madlena Drozdova, SIA "ZAB Ellex Kļaviņš", vecākā nodokļu konsultante

12.00-14.00 | Pusdienas un brīvais laiks stendos
darbinieku_labumi_lektros_Evalds_Urtans.png
14.00-14.20 | Mākslīgais intelekts un darbinieks – kurus darbus var nodot tehnoloģijām? 

Ja darba rokas samazinās, tad jāpieņem darbā mākslīgais intelekts! Kā uzņēmumam izmantot mākslīgā intelekta rīkus jēgpilni?

Lektors: Dr. Ēvalds Urtāns, mākslīgā intelekta pētnieks un asya.ai dibinātājs

darbinieku_labumi_lektros_Kristine_Patmalniece.png
14.20-14.40 | Optimizēts darba laiks – kādus līgumus var slēgt ar valdes locekļiem un darbiniekiem? 

Noslēgt darba līgumu un noteikt normālo darba laiku prot katrs, tomēr ne vienmēr šī ir piemērotākā un izdevīgākā līguma forma. Varbūt noslēgt uzņēmuma līgumu, autorlīgumu vai pilnvarojuma līgumu? Optimizēts darba laiks = optimizētas izmaksas!

Lektore: Kristīne Patmalniece, SIA “ZAB Cobalt” vadošā speciāliste, zvērināta advokāte

darbinieku_labumi_lektros_Arturs_Piliksers.png
14.40-15.00 | Ēdināšanas un medicīnas kompensācijas – ne tikai lielo uzņēmumu privilēģija. 

480 eiro gadā – summa, ko bez nodokļiem var maksāt par ēdināšanu un medicīnu katram darbiniekam. 4800 eiro gadā – 10 darbiniekiem. Ir vērts pacensties sakārtot dokumentus! Ar "Bonusu karti" to darīt ir ērti un vienkārši gan lieliem, gan maziem uzņēmumiem.

Lektors: Artūrs Piliksers, SIA “Bonusukarte.lv” idejas autors, valdes loceklis

darbinieku_labumi_lektros_Karspars_Olsevskis.png
15.00-15.25 | Darbinieks  – uzņēmuma īpašnieks. 

Uzņēmuma daļu piedāvāšana darbiniekiem kļūst arvien aktuālāka. Kādos gadījumos uzņēmuma īpašnieki ir ieinteresēti piedāvāt uzņēmuma daļas saviem darbiniekiem? Kā tas parasti notiek? Un ko tas nozīmē uzņēmuma darbiniekiem?

Lektors: Kaspars Oļševskis, SIA “ZAB Ellex Kļaviņš”, zvērināta advokāta palīgs

darbinieku_labumi_lektros_Inga_Pumpure.png
15.25-15.50 | Personāla ilgtspēja un reprezentācija - iespējas un riski!

Personāla ilgtspēja un reprezentācija – kas slēpjas aiz šiem maģiskajiem vārdiem, kas uzņēmumam nerada nekādu nodokļu slogu? Ļausim vaļu fantāzijai – tam atvēlēti 5% no gada bruto algas!

Lektore: Inga Pumpure, finanšu konsultante, grāmatvede

DaigaBluke-2_edited.jpg
15.50-16.10 | Kādus uzņēmuma rīkotos pasākumus darbinieki izbauda un novērtē?

Lektore: Daiga Bluķe, AS “If P&C Insurance” darba devēja zīmola vadītāja.

If Apdrošināšana iepazīstinās ar uzņēmuma pieredzi tādu pasākumu organizēšanā, kas darbiniekiem patīk un ko viņi novērtē. Prezentācijā tiek pētīts, kā uzņēmuma organizētie pasākumi kalpo kā vērtīgs ieguvums darbiniekiem, jo īpaši pēc-pandēmijas laikā, kad bija īpaši jāveicina darbinieku atgriešanās birojā un jāstiprina komandu attiecības. Apskatīta arī stratēģiskā pāreja uz mērķtiecīgākiem un ietekmīgākiem pasākumiem.

BONUSU STENDI
Darbinieku_labumi_logo_BonusuKarte.png

Bonusu karte ir individuāli izveidota bankas maksājumu karte, kuru var pielīdzināt algas pielikumam, par kuru nav jāmaksā algas nodoklis. To ir iespējams personalizēt ar jūsu uzņēmuma logo, darbinieka vārdu, uzvārdu un jūsu piešķirto limitu darbinieku ēdināšanas un ārstniecības izdevumu apmaksai.

Darbinieku_labumi_logo_If_apdrosinasana.png

Ar If Apdrošināšanu vienmēr esiet drošībā. Plašas apdrošināšanas iespējas dažādu nozaru uzņēmumiem -  veselības apdrošināšana, īpašumu apdrošināšana, būvniecības risku apdrošināšana, tehnikas apdrošināšana, civiltiesiskās atbildības apdrošināšana un citi apdrošināšanas veidi.

Darbinieku_labumi_logo_Stebby.png

Stebby, vadošā korporatīvās labsajūtas platforma Baltijā. Tā paver uzņēmumiem iespēju ieguldīt darbinieku veselībā, motivācijā un produktivitātē. Tā piedāvā vienotu darbinieku labsajūtas servisu, ļaujot viņiem izvēlēties sev tīkamas aktivitātes, sākot ar sporta zāles abonementiem un beidzot ar stresa mazinošām masāžām, kas paredzētas fiziskās un garīgās labsajūtas uzlabošanai.

Uznemumu_elektronizacija_2023_logo_Directo.png

Taupi laiku ar Directo uzņēmuma resursu plānošanas programmu. Grāmatvedība un finanšu vadība, noliktavas uzskaite, personāla uzskaite, algu aprēķini, rēķinu izrakstīšana, dokumentu vīzēšana, CRM, automātiskie atgādinājumi, ražošanai paredzēti rīki, Izmaksu centri, integrācija ar citām ārējām sistēmām. Uztici sava uzņēmuma elektronizāciju veikt pieredzējušiem, tirgū atzītiem speciālistiem.

Darbinieku_labumi_logo_SEB.png

SEB Life and Pension Baltic SE ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām ar ilgāko darbības pieredzi Latvijā. SEB Life and Pension Baltic SE piedāvā ērtus, mūsdienīgus un klientiem izdevīgus pakalpojumus, nodrošinot apdrošināšanas iespēju pilnvērtīgu izmantošanu dažādās dzīves situācijās.

Darbinieku_labumi_logo_iZurnali.png

Izdevniecība iŽurnāli jau 15 gadus rūpējas, lai Latvijas uzņēmumiem un to darbiniekiem būtu pieejama kvalitatīva, pārbaudīta un uzticama informācija par uzņēmējdarbību, grāmatvedību un finanšu vadību, kā arī tiesību aktiem. Satiec mūs konferencē un iepazīsti plašo produktu klāstu, ko vari piedāvāt sava uzņēmuma darbiniekiem viņu profesionālajai izaugsmei.

bottom of page